Üdvözöl a(z) SZLOVÁKIAI MAGYAR ÍRÓK TÁRSASÁGA!
Hungarian Slovak 
 FŐOLDAL | TAGJAINK | ALAPSZABÁLY | TISZTSÉGVISELŐK | DÍJAINK | ELÉRHETŐSÉGEINK | SZPONZORAINK |
Opus - szlovákiai magyar írók folyóirata
Arany Opus Díj - főoldal
Jócsik Lajos-breviárium
Díjazottak
Szociális Alap
Szolgáltatások
· Híreink
· Rovatok
· Irodalomórák
· Rendezvények
· Pályázatfigyelő
· Kritikák
· Köszöntők
· Könyvajánló
·Fiatal Írók Köre
· Fiatal Írók Rovata
· Arany Opus Díj
· Jubilánsok
· Hazai magyar Lap-és Könyvkiadók ajánlata
· Képgaléria
· Emlékhelyeink
· Rólunk írták
· Hírek archívuma
· Linkajánló
· Keresés
· Jelentkezési lap
Naptár
November
Vas Hét Ked Sze Csü Pén Szo
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
Szavazás
Mit gondolsz a weboldalunkról?

Nagyon jó!
Elég jó...
Nem elég jó...
Nagyon rossz!



Eredmények
Szavazások

Szavazat 16164
Linkajánló
 XIX. Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny

Híreink
Az ünnepélyes díjkiosztóval befejeződött a XIX. Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondók, Énekelt Versek és Lírai Színpadok Versenye. A komáromiak taroltak az eredményhirdetésen, ugyanis egy-egy hetényi, párkányi és szepsi győztes mellett kilenc kategóriában ők vitték el az első helyet.



Közel 250 versenyző sereglett össze az idén Rimaszombatban, s három napra a szlovákiai magyarság szellemi központja lehetett a város. Az idén az időjárásra sem lehetett panasz, végre igazi tavaszias idő várt a szép szó szerelmeseire.
Már csütörtökön lezajlott az énekelt versek kategóriájának versenye, s a Kor-Zár együttes tagjaiból álló zsűri végül azt a Szepsiből érkezett Gondola együttest hirdette ki győztesnek, akik legutóbb a zentai Énekelt Versek Fesztiválján bizonyítottak. A döntős produkciók azt bizonyították, hogy érdemes volt tizenegy évvel ezelőtt ezt a kategóriát létrehozni, hiszen itt volt legdinamikusabb a fejlődés, s azóta már többen is profi pályára léptek a Rimaszombatban felfedezett énekmondók közül, elég, ha csak a Kicsi Hangot említem.
Az énekmondók kapták a legtöbb lehetőséget a bemutatkozásra, hiszen nemcsak a megnyitón és a díjkiosztó gálaműsorban léphettek fel, hanem a Fő téren és a művelődési központ előtti téren is bemutatkozhattak.
Pénteken a többi kategória versenye zajlott, s mivel a tavaly kitalált lebonyolítási rend szerint megszüntették az elődöntőt, s a döntő egyszerre zajlik, különböző helyszíneken, az érdeklődő csak a győztesek produkcióját nézheti meg a gálaműsorban, így nehezen alkothat képet a mezőnyről, s a zsűrivel sem igen tud vitatkozni. Mindazonáltal a győztesek produkciói igen közepes színvonalról tanúskodtak, s alig-alig akadt kiemelkedő produkció. Ez utóbbiak közé sorolható Lakatos Áron (Békés Pál: A kétbalkezes varázsló), a Szegő lírai játéka a felnőtté válás és lokálpatriotizmus rögös útjairól vagy az énekelt versek kategóriájának egy-egy versenyszáma.
Nagy sikert aratott az V. kategória vers kategóriájában induló Nagy Gábor (Wass Albert: Halál), aki a győzelem mellett lehetőséget kapott verses cédéje elkészítésére is. Ebben a kategóriában az örömteli pillanatok közé tartozik, hogy az idén ismét aktivizálták magukat a nyitrai egyetemisták, akik szép számban mérettették meg magukat. Kevésbé örömteli, hogy az V. kategória prózában a zsűri nem ítélt oda első helyezést.

A verseny mellett volt még sok-sok örömteli és érdekes pillanat, a találkozás öröme mellett megnézhettük Zsapka Attila és barátai Nagy László-összeállítását, az Epopteia „valóságshow”-ját, az őrsújfalusi ÉS?! Színház két előadását (Arany János: A bajusz, Petőfi Sándor: A helység kalapácsa), kirándulhattunk Hanvára és Nemesradnótra, Tompa Mihály, Pósa Lajos és Radnóti Miklós emléke előtt tisztelegve. S az idén is köszöntötték a felkészítő pedagógusokat.
„Termett ez a dűlő, mező,//
Majd csak felszűl az esztendő!//
Adjon isten a magyarnak://
Többnél többet, jobbnál jobbat!” – idézte zárszavában Sebők Valéria, a Csemadok Rimaszombati Területi Választmányának elnöke, s köszönetet mondott mindenkinek, aki részt vállalt a verseny sikeres lebonyolításából, míg Köteles László, a Csemadok általános alelnöke meghirdette, a XX., jubileumi évfolyamot.

Felvidek Ma, Juhász Dósa János

Eredmények:

I. kategória – Próza

Bronzsáv    Iskola                                                                 Felkészitő
Bergendi Máté                 Kodály Zoltán AI- Galánta                 Čekan Mária
Horňák Liliana                 Márai Sándor AI-GIM.   Kassa            Csala Éva
Homolya Krisztina            Márai Sándor AI-GIM Kassa               Gyarmathy Andrea   
Noszkai Ágnes                 Kováts József AI Bátorkeszi               Gyöpös Ilona
Csölle Ramóna                Bartók Béla AI-Nagymegyer                Antal Éva
Szőke István                   Kazinczy Ferenc AI Tornalja                Timár Csilla
Králik Máté                      Munka utcai AI Komárom                   Szlávik Timea
Tóth Krisztián                  AI Nyárasd                                        Nagy Irén

Ezüstsáv
Balogh Bernadett             Jókai Mór AI Komárom                        Varga Ilona
Gaál Alexandra                AI Nyárasd                                         Nagy Irén
Galamb Krisztián              AI Csákányháza                                 Bali Renáta
Patócs Natasa Erzsébet     Vámbéry Ármin AI Dunaszerdahely       Mgr.Bogyai Mária

Zsűri különdija:    
Oláh Gréta           ZŠ-AI Hodejov- Várgede    Privacsek Éva

Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó    :

Balog Bernadett           Jókai Mór AI-Komárom                            Varga Ilona     


Aranysáv
       Név                    Iskola                               Felkészítő pedagógus
3.    Ürge Kristóf         AI Fél                                Mgr. Mészáros Erzsébet
2.    Cserepes Zoltán  Móra Ferenc AI Nemesócsa   Mgr.Fekete Irén
1.    Lakatos Áron       Jókai Mór AI Komárom        Jókai Éva

I. kategória – Vers

Bronzsáv
Forgon Letícia               Tompa Mihály AI Rimaszombat                        Zagyi Judit
Oros Boglárka               Alistáli Református Alapiskola
Udvardi Jázmin             Corvin Mátyás Alapiskola Somorja                    Kohus Zsuzsa
Halász Dániel                Czuczor Gergely  Érsekújvár                            Kollár Erzsébet
Janáček Alexandra         Dobó István AI Nagykapos                             Rubi Diana
Horváth Rebeka             Deáki Alapiskola                                           Renczés Nóra
Ezüstsáv
Holocsy Zsóka Zsófia            Szenci Molnár Albert AI Szenc                   Nagy Katalin
Nagy Júlia                           MTA és Gimnázium Szepsi                        Csepely Erika
Szabó Csilla                        Corvin Mátyás AI Somorja                         Fehér Szilvia
Németh Viktória                   Dióspatonyi Alapiskola                             Egri Margit
Ádám Csaba                        Tompa Mihály Alapiskola                         Zagyi Judit
Szászi Gábor Szindbád          Tompa Mihály Alapiskola                         Zagyi Judit

Aranysáv

Zsűri különdija:
Csermák Bianka                    Majthényi Adolf AI Udvard                  Salgó Gabriella

       Név                       Iskola    Felkészítő pedagógus
3.    Bondor Jusztina      Pozsonyeperjesi Alapiskola                         Bartal Magdolna
2.    Kormos Bence        Szalkai Alapiskola                                      Bácskai Júlia
1.    Gál Réka               Tarczy Lajos AI Hetény   

II. kategória – Vers

Bronzsáv
Hanesz Zoltán             Márai Sándor Gimnázium és AI Kassa          Kováč Irén
Süke Dóra                   Kodály Zoltán AI Dunaszerdahely                Simon Anikó
Nagy Tünde                 Zsigárdi AI                                           
Házik Ildikó                 Tompa Mihály Alapiskola Rimaszombat       Orosz Judit
Vendel Jessica              Majthényi Adolf AI Udvard                          Kocsis Júlia és Bakai Livia
Krajnyik Patricia            Erdély János AI Nagykapos                         Svarda Éva
Végh Barbara               Arany János AI Ekecs                                  Ládi Zsuzsa
 
Ezüstsáv
Mórocz Virág                   Szabó Gyula AI Dunaszerdahely                              
Bodor Noémi                  Tompa Mihály AI Rimaszombat                  Ádám Judit
Pinke Veronika               Döme Károly AI Izsa
Vajani Fanni                   Pozsonypüspöki AI                                   Konkoly Annamária
Kálazi Réka                    Majthényi Adolf AI Udvard                         Kocsis Júlia

Aranysáv

Zsűri különdija:
Tóth Réka Márta             Jókai Mór AI Komárom                             Juhász Mónika

Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó    :
Molnár Rita                    Széchényi István AI Felsőszeli                   Morovics Ibolya 

        Név                                    Iskola                                       Felkészítő pedagógus
3.    Török Máté                          Nyényei AI                                  Balázs Éva
2.    Csikmák Katalin Mária           Szenczi Molnár Albert AI Szenc      Matus Mónika
1.    Lakatos Lili    AI Komárom Béke utca                                       Varga Ilona

II. kategória – Próza

Bronzsáv
Boka Ádám                           Arany János AI Ekecs                            Ládi Zsuzsa
Ruszó Zsolt                           Sajógömöri Alapiskola                          Majercsik Éva
Gyetvai Júlia                          Kármán József Alapiskola Losonc           PeadDr.Fűkő Gyöngyi
Žiaček Margaréta                   Zsigárdi Alapiskola                                
Bodzás Edina                         Királyhelmeci Alapiskola                        Szentpétery Éva
Kovács Nicol                           Szenczi Molnár Albert Alapiskola Szenc    Matus Mónika
Szomolai Bálint Tibor              Tompa Mihály AI Rimaszombat              Kamarás Eszter

Ezüstsáv
Moravcsík Kinga                  Kassányi József AI és Óvoda Szentpéter         Dr.Lacza Aranka
Maczik Andrea                    Erdélyi János Ai Nagykapos                            Urbán  Emőke
Decsi Dóra                         Nagyboldogasszony MT 8 éves
                                        Egyházi Gimnázium Gúta                               Fekete Mária
Katona Eszter                     Bartók Béla AI Nagymegyer                           Szalay Katalin

Aranysáv

A zsűri különdija:
Juhos Tamara                     Széchényi István AI Felsőszeli                       Morovics Ibolya

Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó    :
Andruškó Bettina                 Marcelházai Alapiskola                                  Gaál Lívia

       Név                      Iskola                                                   Felkészítő pedagógus
3.    Panyi Orsolya        Alapiskola Komárom Béke ut.                  Varga Ilona
2.    Köles Bence           Nyárasdi Alapiskola                                Magyar Gaál Livia
1.    Horváth Andrea      AI Komárom Eötvös utca                         Csekei Viktória

III. kategória – Vers

Bronzsáv
Görgei Orsolya                       Tornaljai Gimnázium                          Miko Attila
Turčáni Eszter                        Kazinczy Ferenc AI Tornalja                 Czikor Ilona
Mikóczi Dominika                   Féli AI
Kanyicska Bálint                     Csongrády Lajos AI Szőgyén               Bartal Ilona
Ádám Sándor                         Tompa M.Ref.Gim. Rimaszombat        Poór János
Lauró Angelika                       Pogrányi AI                                      Szakács Klaudia              
Horváth Evelyn                       Majthényi Adolg AI Udvard                  Vanya Lívia

Ezüstsáv
Nagy Zsófia                         Amade László AI Bős                            Fikész Katalin
Misák Bence                        Komáromi AI Munka utca                      Habán Hajnalka
Jávorka Emma                     Corvin Mátyás AI Somorja                     Soós Erika
Renczés Viktória                  Deáki Alapiskola                                   Renczés Nóra
Köteles Ágota                      Szepsi Gimnázium és AI                        Rácz Erzsébet

Aranysáv

Zsűri különdija: 
Nagy Emese            Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája    Nyéki Anna


       Név                                 Iskola                                    Felkészítő pedagógus
3.    Untermayer Tamás           Jókai Mór AI Komárom                Jókai Éva
2.    Antal Gábor                      Vámbéry Ármin AI Dunaszer.       Buzgó Mária
1.    Gardenö Klaudia               Ady Endre AI Párkány                  Mokos Attila

III. kategória – Próza

Bronzsáv
Szitka Mária                     Szenczi Molnár Albert AI Szenc                 Rakyta Gabriella
Kovács Laura                    Deáki MTNYA                                         Renczés Nóra
Ferenc Alexandra              Ifjúság utcai AI Fülek                              Ferenc Izolda
Pikáli Bettina                    Kodály Zoltán AI Galánta                         Záreczky E.
Szakó Boglárka                Ifjúság utcai AI Fülek
Izsóf Lucia Barbara           Corvin Mátyás MTNYAI Somorja                 Kósa Krisztina
Katyi Brigitta                    Nyényei AI és Óvoda                                Balázs Éva
Szabó Rebecca                 Széchenyi István MTNYAI Felsőszeli           Mgr. Morovics Ibolya
Vajner Csilla                     Rozsnyói Ref. Egyházközség AI -ja            Nyéky Anna

Ezüstsáv
Touati Karen                    Kodály Zoltán AI Dunaszerdahely              Mgr. Miklós Mária
Baranovics Andor              Ady Endre AI Párkány                               Baranovics Róbert
Hanesz Júlia                    Márai Sándor Gim. És AI Kassa
Tóth András                     MTNYAI  Marcelháza                                Gaál Lívia

Aranysáv

A Zsűri különdíja:
Touati Karen                     Kodály Zoltán AI Dunaszerdahely            Mgr. Miklós Mária


Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó    :

Ďuríček Tamara               MTNYAI Marcelháza                            Gaál Lívia

     Név                           Iskola                                               Felkészítő pedagógus
3.  Aranyosi Zsolt             Jókai Mór AI Komárom                       Juhász Mónika
2.  Ďuríček Tamara          MTNYAI  Marcelháza                            Gaál Lívia
1.  Panyi Gergő               Jókai Mór AI Komárom                         Juhász Mónika

IV. kategória – Vers

Bronzsáv
Sidó Gergely                       Madách Imre Gimnázium Somorja              Hanusz Edit
Žiaček Noémi                      Kodály Zoltán Gimnázium Galánta                          
Récsei Noémi                      Comenius Gimnázium Zselíz                      Gubík Mária
Füzik Szilvia                        Corvin Mátyás Gimnázium  Nagymegyer      Mészáros Ilona
Benko Fruzsina Borbála        Füleki Gimnázium
Čonka Erik                           Építőipari Szakközépiskola Ógyalla            Patus János
Katona Krisztina                  Magyar Tannyelvű Gimnázium Pozsony        Demcsák Edit

Ezüstsáv
Hipík Júlia                         Magyar Tannyelvű Gimnázium Dunaszerdahely  Terebessy Mária
Tóth Nikolett                     Márai Sándor MTG Kassa                                  Bodon Andrea
Horváth Viktória                 Selye János Gimnázium Komárom                    Farkas Adrianna
Kerepesi Igor                    Tornaljai Gimnázium                                        Lukács Veronika

Aranysáv

Zsűri különdija:  Zsapka Krisztina    Selye János Gimnázium Komárom        Csengel Mónika


       Név                           Iskola                                                    Felkészítő pedagógus
3.    Cap Júlia                   Márai Sándor Gimn.Kassa                          Bodon Andrea
2.    Matusek Attila            Ipari Szakközépisk. Komárom                   Nagy Márta
1.    Gyepes Bianka           Selye János G.-Komárom                          Spátay Adrianna

IV. kategória – Próza

Bronzsáv
Zirig Zsófia                 Vámbéry Ármin MTG Dunaszerdahely            Bereck Annamária
Csicsó Tamás             Ipari Szakközépiskola Komárom                  Nagy Márta
Varga Anita                MTG Pozsony                                              Demcsák Edit
Volter Teodóra           Comenius Gimnázium Zseliz                         Gubík Mária   
Csölle Stefánia           Pázmány Péter Gimnázium Érsekújvár            Dózsa Roland

Ezüstsáv
Szurcsík Ádám            Komárom                                                 Spátay Adrianna
Kovács Karmen           Kodály Zoltán Gimnázium Galánta                             
Takács Réka              MT Magániskola Dunaszerdahely                 Terebessy Mária
Béhr Márton               Dunaszerdahely                                         Simon Beáta
Hipík Júlia                  MTG Dunaszerdahely                                 Terebessy Mária    

Aranysáv
Zsűri különdija:
Borbás Csilla               Füleki Gimnázium                                    Szvorák Zsuzsa


Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó    :

Szűcs Éva                     Márai Sándor MTG Kassa                          Bodon Andrea


       Név                         Iskola                                                 Felkészítő pedagógus
3.    György Ádám            Komárom                                            Földes Katalin
2.    Tóth Károly               Márai Sándor MTG Kassa                       Bodon Andrea
1.    Habodász István       Selye János Gimnázium Komárom          Králik Zsuzsanna

V. kategória – Vers

 Bronzsáv
Kántor Klaudia                        Nyitrai Konstatntin Filozófus Egyetem
Derzsi Piroska                       
Demeter Katalin                      Uzapanyit
Varga Henrietta                      Nyitrai Konstatntin Filozófus Egyetem
Halász Ildikó                          Nyitrai Konstatntin Filozófus Egyetem

Ezüstsáv

Aranysáv
A zsűri különdija: Gál Andrea      Nyitrai Konstatntin Filozófus Egyetem       N.Tóth Anikó

       Név                                   Iskola                                                 Felkészítő pedagógus
3.    Demko András       
2.    Mártha Eszter       
1.    Nagy Gábor                                                                                  Csengel Mónika

V. kategória - próza
Bronzsáv

Ezüstsáv
Elek Erika                            Nyitrai Konstatntin Filozófus Egyetem
Patócs Mária                        Nyitrai Konstatntin Filozófus Egyetem
Kántor Klaudia  Nyitrai Konstatntin Filozófus Egyetem           N.Tóth Anikó                                                    
Gál Andrea           Nyitrai Konstatntin Filozófus Egyetem       N.Tóth Anikó                                                    


VI. kategória – énekelt versek

Bronzsáv
METAPHORA- Galánta
Éppeg–Losonc
TÜPTÜRÜPP TRIÓ –Galánta
Horváth Marianna- Galánta
Szabó Annamária- Érsekújvár
Foglár Gábor –Almágy
Tompa Virágai- Rimaszombat

Ezüstsáv
Óváry Anna-Pozsony
Industria-duó- Érsekújvár
Gubo László- Érsekújvár
MICSODA- Komárom

Aranysáv

Helyezés    Név    Iskola    Felkészítő pedagógus
3.    Saróka Liliána    Farnad   
2.    Aranymetszés    Dunaszerdahely   
1.    Gondola zenekar    Szepsi   

VII. kategória – lírai színpadok

Bronzsáv
    Lehet    Alsólánc   
ABSZINT    Alsóbodok   

Ezüstsáv
HABODÁSZ    Komárom   
           

Aranysáv
1.    SZEGŐ    Őrsújfalu –Komáromi járás   
2    KGSzT Lírai Színpad    Kassa   
3    MACSÓ DUO    Komárom   






 
Kapcsolódó linkek
· Több hír: Híreink
· Több hír: szmit


Legolvasottabb hír ebben a rovatban:
Híreink:

XIX. Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny

Hír értékelése
Értékelés: 3
Szavazat: 2


Értékeld ezt a hírt:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

Parancsok

 Nyomtatható változat Nyomtatható változat

Kapcsolódó rovatok

Rendezvények

Ehhez a hírhez nem lehet hozzászólni.




Web site powered by PHP-Nuke
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2005 by me.


Oldalkészítés: 0.11 másodperc